12 Nisan 2012 Perşembe

Ayrılığın Zamanı DeğildiEn çok beni üzmek için gitti
Biliyorum
Ücra bir köy mezarlığına
Üşenmeden hem de hiç.
Bağrımız yanık, 
Yüzümüz sert çaresiz
Yüreğimiz kavrulmada
Acıyı hissetmiyoruz artık
Granitleşmiş yüreklerimiz
Ayrılığın zamanı değildi 
Kahpe bir kurşunla
Parçalandığında
Şah damarı amansız.


Hüseyin Güzel


Not:: Resim Friedrich Von Amerling'e (1803-1887) aittir.

12 yorum:

 1. Hüzünlüydü yüreğinize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Sizin şiirlerinizin yanında esemesi bile okunmaz. Saygılar.

   Sil
 2. Yüreğinize sağlık. Gerçekten hüzünlüydü. Amerling'in resmi çok güzel. Şiiri yazdıranla bir ilgisi var mı acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Nurten Hanım. Her görsel mutlaka şiiri yada yazıyı tamamlayıcı sunum olarak zihinlerde yer alır değil mi? Saygılar.

   Sil
 3. Acı,hüzün,özlem,sitem ve hasretin yürekten kopan kaleme dökülen ifadeleri.. Yüreğinize kaleminize sağlık..Şiirleriniz de yazılarınız kadar ince ve derin.. saygılar..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Acı, sitem, hüzün, özlem, hasret...Adına ne derseniz deyin...Yüreğinde duyumsayanlar için çok daha anlamlı sözcükler değil midir? Şiirde dile getirdiklerim birebir yaşadıklarımdır. Saygılar.

   Sil
 4. Ne kadar acı:(((bir kurşunla bir hayatın son bulması:((sevenlerinin de bir parçasının onunla birlikte gitmesi hayattayken belki de yaşayan ölü olması:(((Nurten'ime katılıyorum resim de harika!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Duygularınıza ve yorumunuza katılıyorum Müjde Hanım. Her yorumunuzun, her satırınızın gerçekçi olması yazı ve yorumlarınızın severek okunmasına neden oluyor.

   Sil
 5. 0kurken bile insanı hüzün saran duygu dolu bu mısralar hepimizin içini burkuyor... güzel ellerinize kocaman yüregünüze.. saglık hocam saygılar..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Her yaşamda bitip tükenmeyen hüzün vardır mutlaka...

   Sil
 6. Efendim siir mükemmel.Yogun hüzün ancak bu kadar temiz anlatilabilirdi.Siiri okuyan ölen insanin güzel ruhunu ve sizin asil ardasliginizi hissediyor. Merakimi bagislayin siirdeki arkadasiniz bir yazinizda ölümünden bahsettiginiz ayni arkadasiniz mi? Öyle ise kendisine tanimasam da Allahtan rahmet diliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet şiirde ki o bahsettiğim insan. Yorumunuzda dile getirdiğiniz tüm duygulara en içten teşekkürlerimi iletiyorum...

   Sil